Televize se v moderní domácnosti stává jakýmsi centrem zábavy, které už dávno neslouží jen ke sledování pořadů, které nám servírují televizní kanály. Člověk si dnes rád sestaví program přesně podle svých předpokladů. Na dnešní televizi si pouštíme filmy v HD rozlišení, promítáme fotky z dovolených, pouštíme si hudbu nebo rádia.
Jedná se vlastně o multimediální centrum, ke kterému jsou připojeny další zázračné krabičky, které se nám starají o zábavu. Televize už tedy není jenom krabičkou, která stojí na stolku u stěny a zabírá místo v pokoji, když ji zrovna nepoužíváme. Ve skutečnosti dnes už televize mnohdy ani nestojí a místo nezabírá téměř žádné, často si totiž člověk raději pořídí držák na televizi a přidělá ji na stěnu. Se zrušením analogového pozemního signálu a přechodem na digitál se stala většina starých televizí zbytečnými.
Člověk pak měl dvě možnosti – koupit novou televizi, která má potřebné zařízení pro příjem dvb-t digitálního vysílání již zabudováno nebo dokoupit HD set top box a propojit ho s televizí stávající. Set top box samozřejmě vyjde levněji než nová televize, takže ho najdeme ve spoustě domácností, zejména u starších lidí. Jak je to ale s kvalitou digitálního vysílání? Některé televizní stanice se pokoušení pomalu přecházet na plné rozlišení přinejmenším u některých svých programů.
Dokonce je možno naladit například sportovní odnož veřejnoprávní televize kompletně ve full HD. Oproti tomu HD satelitní komplety umožňují příjem většího počtu televizních stanic, z nichž už lze vybrat i takové, které fungují ve full HD. Většina satelitních zařízení umožňuje také nahrávání televizních programů například na USB flash disky nebo paměťové karty. Celkově vzato se tak pořízení satelitu vyplatí více. Navíc ho lze rozvést na více televizí pouhým dokoupením karty a čtečky.