Prodali jste díky výkupu nemovitostí svou starou chalupu za městem a hledáte novou nemovitost, kterou byste si za získané peníze obratem pořídili? Výkup chaty byl sice skvělou možností, jak přijít k rychlým penězům, ovšem nalezení něčeho nového nebude tak snadné, jak by se dalo očekávat. Zejména bychom si měli dávat pozor na to, abychom se vyhnuli několika základním chybám, jež nás mohou stát nemálo financí a nervů.
Bez prozkoumání lokality se do koupi nemovitosti nepouštějte
Řada lidí dává na své okolí nebo na to, co se píše na internetu. Vidí, že některá lokalita je atraktivnější než jiná, protože se v ní nebo v jejím okolí nachází mnoho atraktivního, ale ve výsledku nemusí být nemovitost umístěná do toho nejlepšího nebo nejhezčího či nejbezpečnějšího sídliště. Proto pokud sami neprozkoumáte nemovitost, neměli byste se do koupi objektu vůbec pouštět.
Lokalita je zkrátka rozhodujícím parametrem. Zjistěte si, jestli se v docházkové vzdálenosti nachází skutečně všechno, co k životu potřebujete nebo co byste mohli potřebovat v nadcházejících letech.
Zkontrolujte si reálný stav vyhlédnuté nemovitosti
Realitní makléři říkají jednu věc, skutečnost však může být někde zcela jinde. Na prohlídku nemovitosti vždycky jděte fyzicky, nenechte se uchlácholit a už vůbec nedělejte tu chybu, že byste se do objektu podívali pouze skrze virtuální prohlídku, která může být v mnoha směrech výrazně zkreslená.
Než si tedy pořídíte nemovitost, zkontrolujte si její skutečný stav a odhalte případné skryté vady. Ani nově zrekonstruovaný dům či byt nemusí být dokonalý a stoprocentní.
Ověřte si skutečné náklady spojené s vlastnictvím nemovitosti
Zejména pokud kupujete nemovitost na hypoteční úvěr, měli byste o pořizovaném objektu vědět první, poslední. A to i po stránce skutečných nákladů, které jsou s vlastnictvím nemovitosti spojené. Informujte se hlavně o konkrétních nákladech spojených s energiemi a také si zjistěte, jaká úsporná opatření se v objektu nabízí, pokud nějaká taková jsou.